Vajinismus Yaşayan Kadınların Eşleri

January 11, 2011

Vajinismus vakalarında, Vajinismus sorunu yaşayan kadınların eşlerinin,  reddedilme ve tatminkâr olmayan bir cinsellik ve yakınlaşma  sürecine uyum gösterebilmek adına zaman geçtikçe artan bir pasif karakter görüntüsü sergiledikleri gözlemlenen bir durumdur.

 

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların eşleri ; istenmedikleri, sevilmedikleri ve hatta reddedildikleri duygularına kapılabilmektedirler. Bu olumsuz duygular zaman içinde  erkekte sertleşme yetersizliğinin ve erken boşalmanın ortaya çıkmasına ve cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan kadının eşi umutsuzluk içerisinde  eşini anlamaya çalışır ancak ne yapması gerektiği konusunda fikri yoktur. 

 

Bazen erkek, kendisinin elinden geleni yaptığını, ancak karısının sorunun üstesinden gelmek için çaba göstermediğini düşünebilir. Vajinismus sebebi ile her defasında reddedildiği için de kendini işine vererek, kendince ev ve zihin karmaşasından uzaklaşmayı tercih eder.

 

Vajinismus vakalarında ,eşinden cinsellik talebinde bulunmak ,erkeğe kendini suçlu hissettirebilir ve bu durum zaman içinde öfkeye dönebilir.Suçluluk ve öfke duyguları çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmasına sebep olur.Çocuk sahibi olma planları ertelenir ve erkek zaman içinde evlilik geleceğinin ne olacağına dair  umutsuzluk ve korkuya kapılabilir.Evlilik giderek yıpranır.

 

Erkek partnerler ,eşleri ile aralarında olan bu durumu eşlerini üzmemek için  kimseye söyleyemez ,hem kendileri hem eşleri adına bastıırlmış bir içerleme ve üzgünlük duygusu ile yaşarlar.

 

Erkeklerin, vajinismusun bir kadının seksten uzak durmak için kasıtlı olarak neden olduğu bir şey olmadığını anlamaları önemlidir. Vajinismus probleminin ,gün geçtikçe eşler arasındaki duygusal bağı da etkisi altına almaması için vajinismus tedavisine zaman geçirilmeden başlanması oldukça önemlidir.

 

EMPATİ İZMİR PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

CİNSEL TERAPİ MERKEZİ

İZMİR VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

İzmir Vajinismus Tedavi
Vajinismus
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook Black Round
  • Google+ Black Round

Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Terapi Merkezi

Tel: 232.336 36 84 / 533. 328 62 72

Çalışma Saatleri

Hafta İçi :    09:30 - 20:00

Cumartesi:  09:30 - 20:00